Sport

ZYRTARE: Tuchel emërohet trajner i Chelseat

Tashmë është zyrtare.

Thomas Tuchel është emëruar trajneri i Bluve të Londrës, pas shkarkimit të Frank Lampard.

Ai ka nënshkruar kontratë 18 muajsh me Chelsean me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër.

Te Chelsea, ai do të ribashkohet me Christian Pulisic dhe Thiago Silva me të cilat ka punuar te Dortmund dhe Parisi.