Lajme

Zbulohet rrjeti kriminal: Mbi 800 të arrestuar

Është zbuluar një rrjeti komunikimi sekret, i p

Është zbuluar një rrjeti komunikimi sekret, i përdorur nga kriminelët për shitje të armëve dhe drogave, raporton NCA(Agjencia Kombëtare e Krimeve), e cila për këtë operacion gjigant në Britani, ka bashkëpunuar me të gjitha agjencionet e mëdha kundër krimit nëpër Europë, raporton Insajderi

Mbi 800 persona janë arrestuar dhe janë sekuestruar mbi 2 ton drogë, armë dhe 54 milion funte, pasi që NCA arriti të deshifrojë kodet e komunikimeve në mes kriminelëve.

Për këtë operacion kaq të madh, NCA ka bashkëpunuar me Europol, e veçanërisht me policinë franceze dhe holandeze./Insajderi.com