Showbiz

Zbulohen pasionet e fshehtat të Eskobarit/ Lodra seksi dhe veshje femrash në burg

Pablo Eskobar i njohur si lordi i drogës, i ci

Pablo Eskobar i njohur si lordi i drogës, i cili tronditi botën deri në momentin kur u vra në vitin 1993. Mediat e huaja kanë shkruar për jetën e tij duke u bazuar në një libër që i është kushtuar ish-bosit të drogës. Ndër të tjera thuhet se ai ishte i fiksuar pas lodrave të seksit dhe banjave luksoze dhe mbante gjithmonë rroba e veshje femrash.

Dy nga agjentët federale amerikanë që ndihmuan autoritetet kolumbiane për të gjetur Escobar, i cili në atë kohë ishte një nga burrat më të pasur në botë, kanë shkruar një libër që përfshin detaje personale në lidhje me ligjin. Steve Murphy dhe Javier F. Peña ishin agjentë të DEA-as të dërguar në Kolumbi për të ndihmuar qeverinë të fuste kartelin Medellin, i cili kishte dërguar me shumë kokainë në Shtetet e Bashkuara çdo vit. Në librin e tyre ata përshkruajnë të ashtuquajturin “burg” që bosi i drogës e ndërtoi vetë, e më pas u dorëzua pranë autoriteteve kolumbiane në 1991.

Gjatë kohës që ai ishte në burg u pa që ishte i fiksuar me pastërtinë në banjo. Në zyrën e Escobar, agjentët gjetën rroba me dantellë për femra dhe lodra seksi, përfshirë vibratorët, të gjithë të rregulluar në një dollap, në koshin e plehrave u panë letra nga gra që i ofronin vajzat e tyre për seks me bosin e drogës, si edhe udhëzime se si të mirëmbaheshin pëllumbat. Qeveria kolumbiane nuk ishte në gjendje të ndalonte Escobarin, i cili iu jepte ryshfet oficerëve të policisë dhe zyrtarëve të lartë të zbatimit të ligjit ndërsa kërcënonte këdo që i zinte rrugën atij. Sa më shumë përpjekje që bënin autoritetet kolumbiane për të shkatërruar Escobar, aq më shumë dhunë e vrasje kryente ai në vend.