Lajme

Vrau Indrit Çelajn, flet Griseldo Kusi: E qëllova nga pakujdesia

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Griseldo Kusin, i cili vrau teknikun e kondicionerëve Indrit Çelajn. Para prokurorisë dhe gjykatës, Griseldo Kusi është shprehur se e qëlloi Indrit Çeljan nga pakujdesia.

Unë nuk doja ta vrisja, por vetëm ta trembja se nuk kishte bërë punën. Arma është shkrepur nga pakujdesia, jo me dëshirën time”, – u shpreh Griseldo Kusi.

Në 22 gusht Griseldo Kusi qëlloi me pistoletë Indrit Çeljan, pasi një debati për kondicionerin. Griseldo Kusi me vëllain dhe babin e tij, tentuan që ta fshehin ngjarjen, duke i kërkuar një të njohuri që ta merrte përsipër vrasjen.

Babai i vëllezërve Kusi dha dëshmi të rreme, në mënyrë që djemtë e tij të largoheshin duke i shpëtuar arrestimit.


Etiketa: , ,