Lajme

Vrasja e të moshuarit në Elbasan/ Noka: E turpshme për shtetin

Ish-ministri i Brendshëm i Partisë Demokratike,

Ish-ministri i Brendshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka  ka reaguar, me anë të një statusi në Facebook dhe e ka quajtur të turpshme për shtetin ekzekutimin e 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA ditën e sotme në Elbasan.

Noka shprehet se ai nuk ishte kriminel por një “plak”  nga i cili  u ngrit në këmbë një Elbasan i tërë.

Statusi i Flamur Nokës:

E turpshme per shtetin. Neveri per pushtetin .Kjo ngjarje tregon se kemi nje shtet qesharak. Ju beri zbor nje plak 71 vjecar…dhe e vrane. Jo nje kriminel por nje plak me neuroze ….Nje polici e tere gjithe diten ne Elbasan e dorezuar perballe jo nje krimineli , por nje plaku ..

Nje polici e paafte ta arrestoje . Imagjinoni kete pushtet kete polici te Llesh Kimikut ne beteje me krimin … Turp. 25 Prilli eshte zgjidhja ., eshte shpetimi per shqiptaret”


Etiketa: , ,