Maqedoni

VMRO: 12 ditë heshtje për tragjedinë e Bullgarisë

Kanë kaluar 12 ditë nga aksidenti i autobus

Kanë kaluar 12 ditë nga aksidenti i autobusit në të cilin humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë dhe Qeveria nuk ka përgjigje, reagon VMRO DPMNE-ja. Zëdhënësi i partisë opozitare Naum Stoilkov tha sot se 12 dite ende pa përgjigje si ka mundësi qe autobusi i vdekjes te kaloje kufirin 135 here pa leje transporti ndërkombëtar. Ai kërkon përgjigje nëse vërtet janë ndryshuar dokumentet dhe autobusi për transportin e 49 pasagjerëve është kthyer në autobus për 54 pasagjerë. Sipas VMRO DPMNE-së prej 12 ditësh nuk ka asnjë përgjigje, asnjë reagim për tragjedinë ku u dogjën 45 persona si pasojë e krimit dhe korrupsionit.

– Advertisements –


YouTube video