Kosovë Shqipëri

Vjosa Osmani bën nderime tek Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Tiranë

Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë sot nderime dhe ka vendosur kurora lulesh tek Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Tiranë, shkruan Gazeta Express.

Ky aktivitet është shënuar në kuadër të vizitës treditore të Osmanit në Shqipëri.

Ajo dje pati takim me presidentin shqiptar Ilir Meta.

Në nderkohe sot e njëjta zhvilloi takim me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci, teksa pritet që nga ora 12:30 të mbaj një fjalim në Kuvendin Shqiptar.

Takim sot ajo do të mbaj edhe me kryeministrin Edi Rama.