Lajme

VIDEO/ Spektakël në “San Siro”, Milan “i fal” 3 pikë Lazios

Milan vijon të zhgënjejë.

Milan vijon të zhgënjejë.

Kuqezinjtë janë mposhtur nga Lazio, me shifrat 2-1, duke koleksionuar kështu humbjen e 6 në 11 javë kampionat, e dyta nën drejtimin e Stefano Piolit. Immobile dhe Correa shënuan golat e fitores për kryeqytetasit, që ngjiten në vendin e katërt me 21 pikë.

Ky ishte goli i 13 i Immobile, i cili kryeson ndjeshëm garën për golashënues. Ndërkaq, autogoli i Bastos nuk i mjaftoi Milanit për të marrë pikë, që pozicionohet në vendin e 11-të me 11 pikë.


Etiketa: , , , ,