Lajme

VIDEO/ Roma “kockë e fortë” për Milanin

Milan pëson humbjen e parë në “erën” Pi

Milan pëson humbjen e parë në “erën” Pioli. Kuqezinjtë iu dorëzuan pa kushte Romës, me shifrat 2-1, duke regjistruar kështu disfatën e 5-të në 9-javët e para të Seria A.

Edin Dzeko zhbllokoi shifrat pas 38 minutash lojë, përpara se Hernandez të vendoste barazpeshën në minutën e 55-të. Gjithsesi, festa e “djallin” nuk zgjati shumë, me një ish-interist që i dha fitoren Romës.

Ishte pikërisht Nicola Zaniolo ai që goditi saktë nga hyrja e zonës dhe i dha pikë të plota të tijëve. Përfundimisht 2-1 dhe Roma ngjitet në vendin e 5-të me 16 pikë. Ndërkaq, Milani qëndron në vendin e 12-të me 10 pikë.


Etiketa: ,