Lajme

VIDEO/ Momenti kur Basha shmang shtërngimin e duarve me Borchardt

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha duket se ka shm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha duket se ka shmangur qëllimisht shtërngimin e duarve me ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt. Në videon më poshtë është moment kur dalin nga selia e PD-së, Sekretari i Përgjithshëm të OSBE-së, Tomas Greminger dhe delegacioni që e shoqëronte.

Borchard ka qenë në pritje për të shternguar dorën me Bashën, por ky i fundit në tre raste i ka kthyer shpinën…

E gjitha duket se ka ardhur si pasojë e gjestit të pahijshëm të Borchard ndaj protestuesve të Astirit, duke u nxjerrë atyre gishtin e mesit. Me gjasë, ndjesa e Borchard nuk ka shërbyer për normalizimin e marrëdhënieve me Bashën. /Mapo.al


Etiketa: , , ,