Teknologji

Video/ Dji konkurron GoPro me kamerën e parë aksion

DJI publikoi për herë të parë produktin Osmo, kamerën e parë aksion të kompanisë. Është një konkurrent i drejtpërdrejtë i GoPro’s Hero 7 Black, që përputhet me pothuajse çdo karakteristikë, por gjithashtu ofron disa veçori krejtësisht unike . Kushton $ 349, dhe është në dispozicion për tregun ndërkombëtar.

Ndërsa ne jemi mësuar të shohim produktet e DJI në versionin drone, kamera e re e kompanisë mund të vendoset në helmeta, biçikleta ose skateboards elektrike. Kamera është ndërtuar gjithashtu për t’u mbijetuar elementëve të ndryshëm.

Ai është i papërshkueshëm nga uji (deri në 11 metra) dhe i papërshkueshëm nga zëri (deri në 1.5 metra), por është ende mjaft i lehtë sepse peshon vetem 0.3 kilogramë. Osmo ka një aparat 12 megapikselësh. Filmon video  4K 60 fps dhe 240 fps në rezolution HD.