Lajme

VIDEO/ Champions, mbyllen pjesët e para, shënohen 10 gola në 6 sfida

U mbyll pjesa e parë në gjashtë takimet e mb

U mbyll pjesa e parë në gjashtë takimet e mbrëmjes, të vlefshme për raundin e katërt të fazës së grupeve të UEFA Champions League, ku u shënuan 10 gola. Reali i Madridit shkatërroi me shifrat 4-0 Galatasaray, ndërsa në po të njëjtin grup, atë A, PSG udhëheq 1-0 përballë Club Brugge.

Me rezultat minimal 1-0 po fitojnë Manchester City, Tottenham Hotspur dhe Leverkusen, përkatësisht ndaj Atalantës, Crvena Zvezda dhe Atletico Madrid. Barazim 1-1 në 45 minutat e para mes Dinamo Zagreb dhe Shakhtar Donetsk.

Formacionet zyrtare:

Grupi A

PSG:Navas, Thiago Silva, Kimpembe, Marquinhos, Verratti, Mbappe, Di Maria, Bernat, Icardi, Gueye, Dagba
Club Brugge: Mignolet, Balanta, Kossounou, Diatta, Okereke, Dell, Ricca, Vanaken, Rits, Bonaventure, Mechelle

Real Madrid: Courtois, Ramos, Varane, Hazard, Kroos, Benzema, Marcelo, Casemiro, Velverde, Rodrygo
Galatasaray: Muslera, Seri, Babel, Mariano Ferreira, Andone, Luyindama, Marcao, Nagatomo, Faghouli, Nzonzi, Lemina

Grupi B

Crvena Zvezda: Borjan, Degenek, Pavkov, Marin, Garcia, Milenovic, Petrovic, Rodic, Jovancic, Gobellic
Tottenham: Gazzaniga, Rose, Sanchez, Son, Kane, Dier, Sissoko, Lo Cerso, Alli, Foyth

Grupi C

Dinamo Zagreb: 
Livakovic, Ademi, Olmo, Petkovic, Leovac, Moro, Theophile-Catherine, Stojanovic, Peric, Dilaver, Orsic
Shakhtar Donetsk:
 Pyatov, Kryvsov, Stepanenko, Taison, Junior Moraes, Marios, Kovalenko, Alan Patrick, Matviyenko, Ismaily, Dodo

Atalanta: Gollini, Toloi, Palomino, Gomez, Freuler, De Roon, Djimsiti, Castagne, Hateboer, Ilicic, Pasalic
Manchester City: Ederson, Sterling, Gundogan, Jesus, De Bruyne, Bernardo Silva, Mendy, Fernandihno, Mahrez, Joao Cancelo, Otamendi

Grupi D

Leverkusen: Hradecky, Tah, Bender, Demirabay, Amiri, Wendell, Aranguiz, Welser, Havertz, Volland Bellarabi
Atletico Madrid: Oblak, Arias, Thomas, Koke, Saul Niguez, Morata, Correa, Renan Lodi, Felipe, Diego Costa, Hermoso


Etiketa: , , ,