Lajme

Vetura godet një këmbësor në Prishtinë, Policia jep detaje

Një këmbësor është goditur nga një veturë sot rreth orës 14:00 në rrugën “Edmond Hoxha” në Prishtinë.

Si pasojë e këtij aksidenti, këmbësori ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor.

Lajmin për e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 14:00 në rrugën Edmond Hoxha në Prishtinë ka ndodhur një aksident trafiku në mes një automjeti dhe një këmbësori. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar këmbësori i cili është dërguar për trajtim mjekësor. Me rastin po merret njësiti i komunikacionit rrugor”, tha Ahmeti.