Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Ka vdekur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hisen Demukaj.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Bashkim Ramosaj, kryetar i Komunës së Deçanit, përmes një postimi në Facebook.

Reklamo bizensin tuaj ketu

“Pikëllues lajmi për vdekjen e bashkëvendasit tonë, intelektualit dhe ish luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hisen Demukaj. Do të kujtojmë gjithmonë. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Demukaj dhe të gjithë atyre që e njohën Hisenin”, ka shkruar Ramosaj.