Kuriozitete

Vdes gruaja më e vjetër në botë, ja cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së saj!

Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gj

Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gjatë gjithë jetës qumësht të fermentuar.

The woman's family have said her longevity was down to her 'never sitting still' and a 'healthy lifestyle'

Tanzilya Bisembeyeva lindi në 1896, ajo u varros në varrezat e familjes në Astrakhan, Rusi.

Tanzilya said her old age was down to 'optimism and hard work' - along with drinking kefir, or fermented milk. She endured many decades of work for which Tanzilya received a labour award (pictured)

Familja e saj thanë që jetëgjatësia e saj ishte si rezultat i aktiviteteve të saj. Sipas tyre ajo gjithmonë kishte punuar dhe kurrë nuk ishte ulur për të pushuar, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Bisembeyeva ka lënë pas vetës tre djem, dhjetë nipër dhe 25 mbesa.

Neighbours have described the 123-year-old (pictured) as gentle and 'always eager to help'. It has been claimed that the whole village came to see her depart on her last journey' at the family cemetery in Astrakhan, Russia

Njëri nga fqinjët e saj e ka përshkruar atë me fjalët më të mira, gjithmonë duke dashur të ndihmojë dhe të mbështesë të tjerët