Sport

Vazhdon forma e lartë e Miamit

Forma
e
lartë
e
tyre
po
vazhdon.

Forma
e
lartë
e
tyre
po
vazhdon.

Miami
Heat
ka
shënuar
fitore
me
rezultat
115-91
kundër
Atlanta
Hawks.

Miami
ishte
favorit

letër
dhe
kjo
u
pa
edhe

parket

ku
ishin
superior.

Skuadra
vendase
nuk
e
vuri

dyshim
për
asnjë
moment
epitetin
e
fituesit.

Basketbollisti

i
dalluar

parket
ishte
Tyler
Herro,
i
cili
realizoi
21
pikë,
asistoi
11-të
herë
dhe
bëri
nëntë
kërcime.


anën
tjetër,
te
Hawks

statistikat


mira
i
pati
John
Collins.

Ai
realizoi
16-të
pikë,
bëri
dy
asistime
dhe
bëri
11-të
kërcime.

Pas
kësaj
fitore,
Heat
gjendet

vendin
e
tretë

Konferencës
Lindore.
Deri

tani,
kjo
skuadër
ka
arkëtuar
26
fitore,
kurse
ka
pësuar
humbje
15-të
herë.

Ndërsa,
formë
katastrofale
po
kalojnë
Hakws,

cilët
gjendetn

vendin
e
12-të.


takimet
tjera
u
zhvilluan
këto
rezultate:

Hornets
109

98
76ers.

Celtics
119

100
Pacers.

Magic
106

Wizards
112.

Heat
115

Hawks
91.

Mavericks
85

108
Knicks.

Rocekts
128

124
Spurs.

Cavaliers
111-91
Jazz.

Nets
138

112
Bulls.
/
Insajderi.com

Tabela

Konferencën
Lindore