Kuriozitete

Vajza habit të gjithë, vallëzon mbi arkivol

arkivol

Një video e pazakontë është bërë virale në rrjetet sociale. Në të shfaqet një striptiste nga Meksika, duke kërcyer mbi arkivolin e një të vdekuri.

Në funeralin e pazakontë shfaqen të dyja anët e medaljes, ka persona që vajtojnë për lamtumirën e dhimbshme, por edhe të tjerë që ngrenë duart lart e këndojnë në kor.

Nuk dihet nëse kjo gjë është pjesë e një rituali në Meksikë, por videoja ka marrë mjaft reagime dhe numëron plot 10 milionë shikime në rrjetin social Twitter.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon: