Lajme

Udhëheqin Bundesligën – Bayern dhe Dormund fitojnë sërish në transfertë

Bayern Munchen dhe Borusia Dortmund kanë marrë

Bayern Munchen dhe Borusia Dortmund kanë marrë nga një fitore të lehtë jashtë fushe në javën e 6 të Bundesligës.

Dortmund fitoi 0-2 në shtëpinë e vendasve të Bielefeld, me dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga mbrojtësi Hummels.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Bayern Munchen mundi me rezultatin 1-2 rivalët e Koln, në një ndeshje ku bavarezët luajtën pa lojtarin e tyre kryesor në sulm, Robert Lewandowski.

Tashmë pas 6 javësh kampionat, Bayern dhe Dortmund ndodhen në krye të klasifikimit me nga 15 pikë të grumbulluara.


Etiketa: , , , ,