Lajme

U ther me thikë disa herë nga djali, babai në gjendje të rëndë

Një djalë ka sulmuar fizikisht babain e tij, më pas të njejtin e ka goditur disa herë me thikë.Rasti ka ndodhur dje në Mitrovicë.

Sipas policisë, babai ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor.

Policia shton se i dyshuari ka probleme mendore dhe ndaj të njëjtit është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE E RËNDË NË TENTATIVË /Mitrovicë 05.03.2021-09:38. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar fizikisht babanë e tij viktimën mashkull kosovar duke e goditur me thikë disa herë. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në tretman mjekësor. Sipas viktimës i dyshuari ka probleme mendore. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.