Kosovë

“U shanë përmes telefonit”, çka ndodhi para plagosjes së 3 personave në Pejë

Rreth orës 21:00 ka pasur gjuajtje me armë zjarri afër stacionit të autobusëve në Pejë me ç’rast janë plagosur tre persona.

Burime të Sinjalit tregojnë se njëri nga viktimat dhe i dyshuari kanë qenë nën ndikimin e alkoolit.

Sipas të njëjtave burime, ata janë sharë përmes telefonit pastaj kanë lënë takim te stacioni i autobusëve.

Ndryshe lajmin për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës ku thonë se dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.