Sport

U infektua me Covid-19, ndërron jetë trajneri i njohur kosovar i karatesë

Trajneri i karatesë në Kosovë, Flamur Shasha ka

Trajneri i karatesë në Kosovë, Flamur Shasha ka ndërruar jetë, si pasojë e infektimit me koronavirus.

Ka qenë Federata e Karatesë së Kosovës, e cila me anë të një njoftimi ka bërë të ditur lajmin tragjik për ndarjen nga jeta të Flamur Shashës.

“Me pikëllim te thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të ish-karateistit, trajnerit nga klubi i karatesë Ippon Peja Flamur Shasha. I ndjeri ishte nder karateistët me mirë te gjeneratës se tij kosovare, ku ishte shumë i përkushtuar në karate. Shasha ishte kampon i shumëfishte i Kosovës junior dhe seniorë dhe anëtar Përfaqësueses se Kosovës, ku ai kontriboj shumë në avancimin te karatesë pejane dhe kosovare se bashku me shumë bashkëgarues. Prandaj në emrin tim, te bordit drejtues te FKK-së trajnerëve, gjyqtarëve dhe gjithë komunitetit te karatesë kosovare u shprehu ngushëllimet me te sinqerta familjes Shasha qe do te mbetet çdo herë në kujtese e komunitet te karatesë mbare shqiptare”, – shkruhet në njoftimin e FKK-së.