Teknologji

Twitter do të bashkëpunojë me Fox Sports për përmbajtje ekskluzive të Kupës së Botës

Twitter do të fillojë bashkëpunimin me një part

Twitter do të fillojë bashkëpunimin me një partneritet të ri me Fox Sport.

Partneriteti do të prodhojë dhe shpërndajë përmbajtje ekskluzive në platformë për të gjitha ndeshjet në Kupën e Botës së ardhshme FIFA Katar 2022 (21 nëntor – 18 dhjetor) dhe Kupën e Botës për Femra FIFA Australi dhe Zelandën e Re Turne 2023 (20 korrik – 20 gusht 2023).

Sipas marrëveshjes Fox Sports për herë të parë do të prezantojë pamje paraprake në ndeshje, afër momenteve kryesore në kohë reale dhe shfaqje të drejtpërdrejta të paralojës për ndeshjet e Kupës së Botës në 2022 dhe 2023 ekskluzivisht për Twitter përmes FOXSports dhe FOXSoccer, shkruan Variety.

Prodhimet do të paraqesin analiza nga personalitete të Fox Sports, duke përfshirë pyetje dhe përgjigje interaktive dhe ngjarje javore audio live në Twitter Spaces.

Fox Sports e pozicionoi paktin e Twitter si nxitës për ndeshjet e Kupës së Botës dhe mbulimin në të gjithë Fox, FS1, aplikacionin Fox Sports dhe foxsports.com, si dhe duke rritur angazhimin në vetë Twitter.

“Këto oferta të reja do t’u sjellin tifozëve përvojën e Kupës së Botës FIFA kudo që të jenë duke i mbajtur ata të angazhuar me një shije të eksitimit, ndërkohë që i inkurajojnë të postojnë në Twitter dhe të shikojnë pjesën tjetër të ndeshjes në Fox Sports,” tha Edward Hartman, SVP i dixhitalit. partneritete dhe baste për Fox Sports.

Gjatë Kupës së Botës për meshkuj 2018 në Rusi, llogaria në Twitter e FOXSoccer vendosi rekorde për turneun me 163 milionë shikime.

Në vitin 2019, Fox theu rekordet në Twitter për turneun e femrave me 100 milionë shikime, ndërsa Kombëtarja e Grave të SHBA-së fitoi Kupën e Botës për të dytën herë radhazi.

Gjithashtu në prezantimin e NewFronts, Twitter njoftoi një partneritet me NBCUniversal, sipas të cilit kompania do të jetë partneri i parë social që do të testojë një integrim me iSpot, partneri i parë i matjes me video të certifikuar ndër-platformë të NBCU.

Për më tepër, Twitter tha se do të zgjerojë pikat kryesore në kohë reale përmes një programi të ri pilot që do të vijë më vonë në 2022 rreth ngjarjeve të mëdha globale, i cili do t’i lejojë reklamuesit të promovojnë dhe blejnë spote para xhiros në faqet e ngjarjeve të drejtpërdrejta.