Lajme

Tronditet Korça, tërmet me magnitudë 5.2 “shkund” qytetin

Qyteti i Korçës mesa duket nuk gjen qetësi n

Qyteti i Korçës mesa duket nuk gjen qetësi nga tërmetet.

Sot në mëngjes në orën 07:25 .jë lëkundje e fuqishme me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka tronditur qytetin juglindor.

Raportohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Boboshticë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në zonat përreth.

Burime për mediat raportojnë se nga tërmeti ka dëme materiale, ndërsa është krijuar dhe panik i madh te qytetarët.


Etiketa: , ,