Lajme

Tritoli në Shkodër, reagon Policia: Makina shpërtheu në oborr

Shpërthim tritoli në lagjen Partizani në shkodë

Shpërthim tritoli në lagjen Partizani në shkodër.

Policia shkruan se në rrethana të paqarta mjeti ka shpërthyer në oborrin e shtëpisë të shtetasit N.B..

Nuk raportohet për viktima vetëm dëme materiale.

Njoiftimi i policisë:

Shkodër/Informacion Paraprak

Më datë 26.12.2020, rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”,  Shkodër, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit N. B, ne rrethana të paqarta dyshohet  se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.


Etiketa: ,