Lajme

Treni godet veturën në Pejë, katër të lënduar

Një aksident trafiku mes veturës dhe trenit ka

Një aksident trafiku mes veturës dhe trenit ka ndodhur të mërkurën në Pejë, me ç ‘rast janë lënduar katër persona.

Rastin për Insajderi-n e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 12:20 te Dogana në Pejë ka ndodhur një aksident. Treni i udhëtarëve ka goditur një veturë, si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar katër persona. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Pejës”, ka thënë Rugova.

Ai ka shtuar se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

Ndryshe, në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 28 aksidente trafiku me të lënduar dhe po aq me dëme materiale./Insajderi.com