Lajme

Transportonin sirianë, pranga dy trafikantëve

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy per

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona teksa po transportonin klandestinë.

Arrestimi është kryer në orët e para të mëngjesit të sotëm ku punonjësit e policisë zbuluan rrugëtimin e tyre me automjet në aksin Gjirokastër-Kakavijë, në afërsi të fshatit Haskovë.

Menjëherë janë arrestuar Sokrat Dedaj nga Mirdita dhe Stiljan Bakiu nga Kuçova, të cilët po transportonin disa shtetas sirianë të cilet kishin hyrë ilegalisht në Shqipëri përmes kufirit të gjelbër dhe me destinacion final Malin e Zi.