Kronika e Zezë

Tragjike në Berat/ Ndërrojnë jetë nëna dhe fëmija 6-vjeç që ranë në lumin Osum

Ndërrojnë jetë nëna dhe fëmija që ranë në l

Ndërrojnë jetë nëna dhe fëmija që ranë në lumë në Berat.

Berat/Informacion paraprakRreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.
Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.