Kronika e Zezë

Tragjedi në familjen e ‘Tarzan’, i biri ther me thikë të ëmën

Tragjedi në familjen e aktorit 81-vjeçar, Ron Elys, i njohur për rolin e “Tarzan”. Sipas mediave të huaja, djali i tij vrau me thikë nënën e tij, para se të ekzekutohej fatalisht nga policia.

Ish-miss Florida, Valerie Lundeen, 62-vjeç, u gjet e vdekur në pronën e çiftit, në Santa Barbara.

I dyshuari, 30-vjeçari Cameron Ely, u gjet i fshehur jashtë shtëpisë. Autoritetet thanë se ai paraqiste një kërcënim të menjëhershëm, duke bërë që katër policë të hapnin zjarr kundrejt tij.

Valerie dhe Ron ishin të martuar prej 35 vitesh dhe kanë tre fëmijë së bashku, Kirsten, Kaitland dhe Cameron.