Kosovë

Tomë Gashi i përgjigjet Isa Mustafës, poston videon e Tërmkollit duke akuzuar të parin e LDK-së

Avokati Tomë Gashi ka shkruar se ka një përgjigjie për reagimin e të parit të LDK-së Isa Mustafa.Gashi shpërndau një video të Tërmkollit e cila kritikonte Isa Mustafën kur ai u zgjedh kryetar i LDK-së jo me votë të fshehtë por me votim me dorë.

Në këtë video Tërmkolli thotë se nuk ka më keq se kryetar i LDK-së me u ba, Isa Mustafa, personi që ka qenë me Rrahman Morinën dhe i ka shërby frymës politike të tij.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Ai shkruan se kjo është përgjigjie ndaj reagimit të Isa Mustafës.Por Gashi këtë postim e ka fshirë nga profili i tij në facebook pak minuta pasi që e postoi.
Mustafa e kishte kritikuar Gashin për ofendimin që ky i fundit i bëri Tërmkollit duke iu drejtuar me fjalët “Zoti Tërmkolli”.

I pari i LDK-së thotë se ofendimet e Gashit janë të pa pranueshme, pa edukatë dhe me mungesë të përgjegjësisë.Ky është postimi i tij:Pergjigje ndaj reagimit te Isa MustafesOfendimet ndaj zotni Isa Mustafes kryetarit te LDK jan te papranueshme,pa fije edukate dhe me mungese pergjegjesie para opinionit publke!

VIDEO👇

https://m.facebook.com/groups/2844314658994484/permalink/3419506964808581/