Lajme

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi – Pallate të shkërmoqura dhe njerëz të traumatizuar (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 ballë ka rënë në rajonin e Egjeut në Turqi pak minuta më parë, me epiqendër në verilindje të ishullit Samos.

Lëkundjet sizmike rreth 11 km larg brigjeve të Izmirit, u ndjenë njëkohësisht në Athinë dhe Stamboll, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Në mediat e huaja po qarkullojnë një sërë videosh dhe pamjesh, ku shihen ndërtesa e pallate të shkërmoqura, si dhe njerëz të traumatizuar, të cilët kanë shkaktuar bllokim rrugësh dhe dyndje trafiku.

Deri më tani raportohet për dëme të mëdha materiale, teksa nuk përjashtohet mundësia e lartë për të plagosur dhe të vdekur.

Për më tepër, shihni sekuencat e mëposhtme, të përzgjedhura nga Mapo.


Etiketa: , ,