Lajme

Tërmeti në Turqi, Basha: Tragjedi e rëndë, kurajo dhe solidaritet me popullin turk

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ngushëlluar popu

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ngushëlluar popullin turk pas tërmetit apokaliptik 6.9 ballë që goditi Izmirin mesditën e sotme.

“Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit”, shkruan Basha, ndërsa inkurajon autoritetet turke në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Postimi i Bashës
Po ndjek me shqetësim të madh lajmet tronditëse nga Turqia. Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit. Ju uroj shërim të plagosurve, forcë, kurajo dhe solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë.