Lajme

Tërmeti 6.9 ballë shkund Greqinë dhe Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi pak minu

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi pak minuta më parë. Qendra Europiane e Tërmeteve thotë se tërmeti kishte magnitudë 6.9 ballë.

Epiqendra ka qenë në verilindje te ishullit Samos. Tërmeti është ndjerë edhe në Turqi, e cila ka raportuar dëme materiale.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Ende nuk raportohet për viktima, por mediat flasin për dëme materiale të shumta.


Etiketa: , , ,