Kronika e Zezë

Të shtëna me armë zjarri në Butel, plagoset një person

Një person ka mbetur i plagosur në lagjen H

Një person ka mbetur i plagosur në lagjen Ho Shi Min pasditen e sotme në Butel.

“Më datë 23.11.2021 rreth orës 16.40 është denoncuar se në parkingun e shkollës fillore “Zhivko Brajkovski” në rrugën Ho Shi Min, ku më parë kanë qenë e parkuar makina ‘Reno’ me targa të Shkupit, në të cilin kanë qenë personat M.A dhe A.U (34), pas informimit nga ana e M.A nga ana e M.B është shtënën në drejtim të makinës. Me lëndime në këmbën e djathtë ka përfunduar M.A ndërsa ndihmë mjekësore i është ofruar në spitalin “Shën Naumi i Ohrit”. Poashtu A.U ka përfunduar me të prera në fytyrë”, kanë thënë për TV SHENJA, nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Ata shtojnë se janë duke punuar në zbardhjen e rastit. /SHENJA/