Lajme

Te Reali shënojnë të gjithë, mban në ankth Barcelonën

Manita ndaj Leganes e mban Realin e Madridit në garë për titull. Los Blancos shkatërruan me shifrat 5-0 kundërshtarin, në një takim që shënojnë të gjithë.

Rodrygo hapi serinë e golave, ndërsa Kross e Ramos mbyllën llogaritë e pjesës së parë.

Me rikthimin në fushë ishte radha e dyshes sulmuese, Karim Benzema dhe Luka Jovic për të gjetur rrugën e rrjetës.

Pas 11 javëve të para, Reali numëron 21 pikë, -1 nga Barcelona kryesuese.


Etiketa: , , ,