Kult

Tahir Emra merr Çmimin për vepër jetësore “Muslim Mulliqi”

Në kabinetin e Ministres së Kulturës, Rinisë d

Në kabinetin e Ministres së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshit, u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e arteve pamore, shkruan KultPlus.

Juria profesionale ka vendos që për kontributin e tyre në artin pamor, Çmimi për vepër jetësor “Muslim Mulliqi” t’i ndahet Tahir Emrës, teksa me çmim vjetor u shpërblye Hysni Krasniqi.

 Juria profesionale përbëhej nga: Zeni Ballazhi, Dhurata Ramosaj Shala dhe Mirsad Lushtaku. / KultPlus.com

The post Tahir Emra merr Çmimin për vepër jetësore “Muslim Mulliqi” appeared first on KultPlus.