Lajme

Super Ronaldo/ Gol nga faulli, topi mes këmbëve të portjerit (Video)

U deshën vetëm katër minuta që të zhblloko

U deshën vetëm katër minuta që të zhbllokohej rezultati në Rusi. Skuadra mike (Juventus) ka shënuar ndaj vendasve të Lokomotivës së Moskës. Ishte ai, Cristiano Ronaldo që nga një goditje dënimi në krah të djathtë, shtangu portjerin.

Gjuatja ishte ballore, por e fortë, duke bërë që gardiani i portës të kishte vështirësi në kontrollin e topit. Për pasojë, topi i iku nga duart dhe i kaloi mes këmbëve.

Megjithatë, festa e miqve nuk zgjati shumë, pas në minutën e 12 rusët barazuan rezultatin në 1-1.


Etiketa: , ,