Maqedoni

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut kapet me drogë në Bullgari

Dogana bullgare ka kapur më shumë se 33 kg kan

Dogana bullgare ka kapur më shumë se 33 kg kanabis me vlerë prej 69,000 euro në një makinë të drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut, transmeton Alsat.

Sipas BTA, makina “Kia” me targa maqedonase u ndalua në vendkalimin kufitar midis dy vendeve më 23 dhjetor. Doganierët gjatë kontrollit gjetën 76 thasë plastike me marijuhanë që ishin vendosur  nën ndarjen e bagazhit dhe nën dy sediljet e përparme.

Shoferi, R.R. (58), po udhëtonte vetëm nga Republika e Maqedonisë së veriut përmes Bullgarisë për në Turqi.

Sot, me kërkesë të Prokurorisë së Qarkut – Haskovo, gjykata ka caktuar paraburgim për 58-vjeçarin R.R.

The post Shtetasi i Maqedonisë së Veriut kapet me drogë në Bullgari appeared first on Alsat.