Shqipëri

Shqipëri, 8 të vdekur dhe 449 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistru

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 8 të vdekur dhe 449 raste të tjera pozitive me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 123.216, prej të cilëve 2.192 persona kanë vdekur.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 589 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 88.349, ndërkohë, në spitale po trajtohen 343 pacientë.

Institucionet shëndetësore kanë kryer edhe 3.012 testime të tjera, ndërs