Shqipëri

Shqipëri, 4 të vdekur dhe 127 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistru

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe 4 persona kanë ndërruar jetë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Me rastet e reja, sipas të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, që nga fillimi i pandemisë numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Shqipëri është rritur në 13.518 dhe numri i të vdekurve në 384.

Në orët e fundit janë shëruar 103 pacientë, duke e rritur numrin e të shëruarve në 7.732, ndërsa rastet aktive janë 5.402.

Sipas njoftimit të ministrisë, aktualisht në spitalet në Tiranë po trajtohen 190 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19.

Institucionet shëndetësore në Shqipëri vijojnë testimet dhe që nga fillimi i pandemisë janë kryer gjithsej 87.198 testime për personat e dyshuar me koronavirus.