Shqipëri

Shqipëri, 3 të vdekur nga COVID-19 dhe 302 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë shënuar 302 raste të reja me COVID-19 dhe janë shëruar 54 persona.

Për këtë periudhë kanë ndërruar jetën edhe 3 persona, ndërsa në spitale janë të shtrirë 258 persona, transmeton Klan Kosova.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Numri i përgjithshëm në Shqipëri i të prekurve ka shkuar në 18250 raste, prej tyre 10395 janë të shëruar dhe 7390 janë raste ende aktive.