Maqedoni

Shkup, policia ndërpret ahengun në lagjen Gjorqe Petrov

Credit:MORTEZA NIKOUBAZL/SIPA/

Ministria e P

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme ka ndërprerë një aheng në lagjen Gjorqe Petrov në Shkup, pasi është konstatuar se janë shkelur  masat për parandalimin e përhapjes së Covid-19, transmeton Alsat.

– Advertisment –

“Më 27.03.2021 në orën 22.00, pas një raportimi të mëparshëm, policia ka kryer kontroll në një shtëpi private në rrugën “Manifesti i Majit” në Shkup, në pronësi të I.LGj. (25) dhe M.Gj. (20). Është konkluduar se nuk janë rrespektuar masat kundër përhapjes së Covid-19, dmth është organizuar aheng. Përveç motrës së tyre S.Gj. (19), në shtëpi janë gjetur gjashtë të rritur dhe tre të mitur”, njoftojnë nga MPB.