Lajme

Shkon në 17 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi

Ka shkuar në 17 numri i viktimave të shkaktuara

Ka shkuar në 17 numri i viktimave të shkaktuara nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë. Ndërsa, dy fëmijë e humbën jetën nën rrënojat e një godine në ishullin grek, Samos.

Numri i të plagosurve ka shkuar tashmë në 709. Sipas të dhënave të publikuara, goditja fillestare është shoqëruar nga 170 pasgoditje. Prej tyre, 21 ishin me magnitutë mbi katër.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Sa i përket viktimave, një prej tyre raportohet ta ketë humbur jetën si pasojë e mbytjes.

Mediat vendase raportojnë se në operacionin e kërkim-shpëtimit janë angazhuar 2799 persona, 20 qen kërkimi dhe 350 automjete.

LEXO EDHE: 

Pamje tragjike – Momenti kur shembet pallati shumëkatësh nga tërmeti në Turqi (VIDEO)


Etiketa: , ,