Showbiz

Sezoni i ri të zhvillohet me shikues

Sezoni i ri në Bundesliga 2020/21 është vendosu

Sezoni i ri në Bundesliga 2020/21 është vendosur të fillojë në shtator dhe ka gjasa që të lejohen tifozët të kthehen në stadiume.

Sipas BILD, Borussia Dortmund, Bayern Munich, RB Leipzig dhe FC Köln kanë përfunduar koncepte të higjienës specifike dhe të gjera të tjera që lejojnë tifozët të kthehen në stadiume.

RB Leipzig ka marrë tashmë dritën e gjelbër nga autoriteti lokal shëndetësor për planin e tyre për të lënë rreth 20,000 tifozë në Red Bull Arena kur Bundesliga të kthehet në shtator.

Plani i Leipzig përfshin lëshimin e biletave të atyre që kanë parapaguar për krejt sezonin.

Duhet të ketë një hapësirë ​​midis secilit tifoz dhe duhet vendosur maska për fytyrën.

Për të zvogëluar rrezikun e infeksionit, tifozët nuk duhet të bëjnë udhëtimin drejt stadiumit me transport publik. Do të lejohen vetëm tifozët vendas, dhe ata që qëndrojnë në zonën përreth.

Parakushti, natyrisht, mbetet që numri i infeksioneve koronavirus të bjerë.

Ende nuk është marrë asnjë vendim përfundimtar, dhe planet mbeten nën shqyrtim me sfida të mëdha, pavarësisht optimizmit./Insajderi.com