Lajme

Ruçi letër Metës: Presim kandidaturën për kreun e KLSH, respekto afatet kushtetuese

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i është drejtu

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i është drejtuar me një letër Presidentit Ilir Meta ku i kërkon të propozojë kandidaturën për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit.

“Presim propozimin tuaj për kreun e KLSH. Kemi muaj që presim emrin për kreun e KLSH. Presidenti duhet të respektojë afatet sipas Kushtetutës”,- thuhet në letrën e tij.

Presidenti dhe mazhoranca nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kreun e KLSH-së.


Etiketa: , , ,