Sport

Ronaldo shënon edhe në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është duke thyer paragjykimet

Cristiano Ronaldo është duke thyer paragjykimet se mosha është problem në futboll.

Portguezi ka shënuar gol përsëri në ndeshjen kundër Young Boys, transmeton Insajderi.com.

Ai ka kaluar “Djajtë e Kuq” në epërsi dhe ky gol ishte tejet i veqantë për të, pasi kjo ishte ndeshja e 17-të me radhë që ai shënon në Ligën e Kampionëve.

Goli i shënuar nga Cristiano

Ish-sulmuesi i Juventusit me paraqitjen e sontme ka thyer një rekord, pasi ka barazuar Iker Casillas me 177 paraqitje në këtë kompeticion.

CR7 shënoi dy gola edhe në ndeshjen e rikthimit të tij në “Old Trafford”, ku Unitedi e mposhti Newcastlen me rezultat 4-1.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, është 36 vjeçar por ende duket që është larg nga pensionimi dhe ka ende se çka të ofrojë në fushën e gjelbër./Insajderi.com