Lajme

Rikthehet Xhaka e Uzuni, lista e Rejës kundër Francës dhe Andorrës

Tranjeri i kombëtares Edi Reja, ka publikuar l

Tranjeri i kombëtares Edi Reja, ka publikuar listën e lojtarëve që janë grumbulluar për ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës. Bie në sy rikthimi i Taulaunt Xhakës dhe Uzunit.

Në listë bie në sy se janë plot 26 lojtarë të grumbulluart, si dhe 8 të tjerë të gatshëm, në rast të ndonjë dëmtimi apo largimi të lojtarëve të thirrur. Ndërkohë, ka edhe 5 lojtarë të cilët nuk ia kanë dalë dot për arsye dëmtimi.

Risi në sulm është lojtari i Hibernian në Skoci, Florian Kamberi, për të cilin po punohet edhe për dokumentacionin, të jetë gati për aktivizim.

LISTA

Etrit Berisha (Spal)

Alban Hoxha (Partizani)

Thomas Strakosha (Lacio)

Berat Gjimshiti (Atalanta)

Elseid Hysaj (Napoli)

Ardian Ismajli (Hajduku i Splitit)

Lorenc Trashi (Partizani)

Frederik Veseli (Empoli)

Enea Mihaj (Paok)

Kastriot Dermaku (Parma)

Hysen Memolla (Kokkolan)

Lindon Selahi (Tuente)

Taulant Xhaka (Bazel)

Keidi Bare (Malaga)

Emanuele Ndoj (Bresha)

Ledian Memushaj (Peskara)

Klauis Gjasula (Paderborn)

Kristi Qose ( Ruzembork)

Ylber Ramadani (Velje)

Ermir Lenjani (Sion)

Bekim Balaj (Sturm Grac)

Myrto Uzuni (Lokomotiva e Zagrebit)

Florian Kamberi (Hibernian)

Odise Roshi (Akhmat Grozni)

Rei Manaj (Albacete)

Taulant Seferi (Ksakaks)

Lojtarët e gatshëm:

Gentjan Selmani (Memen Spor)

Naser Alij (Honved)

Ergys Kaçe (Paoku)

Enis Çokaj (Lokomotiva e Zagrebit)

Xhakomo Vrioni (Çitadela)

Endri Çekiçi (Olimpija Ljubljana)

Ivan Balliu (Almeria)

Armando Broja (Çelsi)


Etiketa: ,