Lajme

Rikthehen lëkundjet e tërmetit në Korçë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish n

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në Korçë, duke shkaktuar panik tek banorët. Sipas të dhënave epiqendra e tërmetit ka qenë në Greqi, 18 km larg nga Korça me një thellësi prej 2 km.

Qarku i Korçës u prek nga tërmetet pak kohë më parë. Ndërsa në 21 shtator një tërmet i fuqishëm tronditi Tiranën dhe Durrësin.


Etiketa: , ,