Ballkan

Rëndohet bilanci në Maqedoninë e Veriut, 14 viktima në 24 orët e fundit dhe 862 të infektuar

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të rënduar nga COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, u shënuan 862 raste të reja, 8 më pak se dje, ndërsa janë konfirmuar dhe 14 viktima.

Reklamo bizensin tuaj ketu

Sa iu përket rasteve të reja, shumica janë 390 raste në Shkup, Prilep 55, Veles 53, Tetovë 48, Manastir 31 raste. Në 24 orët e fundit gjithashtu janë shëruar 223 pacientë.

Numri i rasteve aktive në mbarë vendin ka mbërritur në 8587.