Shqipëri

Rama, Vuçiq e Zaev takohen sërish me 21 dhjetor në Durrës

Gjatë fjalës së tij në konferencën e mbaj

Gjatë fjalës së tij në konferencën e mbajtur pas takimit të Samitit të Ohrit, Rama deklaroi se takimi i tretë me homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të në të mbahet në Durrës me 21 dhjetor.

“Herës tjetër i pranishëm edhe pasuesi i Mogherinit, si vazhdimësi e një rruge të nisur. Në Durrës mirëpresim edhe Malin e Zi, Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën”, u shpreh ai.

Më tej, Rama shtoi se nuk do të këtë asgjë të re në këtë nismë përveç asaj që janë pajtuar në Ohër.