Maqedoni

Rama njofton për Samitin e Ohrit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga homologu i tij maqedonad, Zoran Zaev  në Samitin e Ohrit.

“Në takimin e mirëseardhjes së Kryeministrit Zaev në vigjilje të Samitit të Ohrit nesër, ku janë të ftuar të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor si edhe partnerët nga Brukseli, Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim, Banka Botërore dhe Banka Europiane e Investimeve”, ka shkruar rama në Facebook.

Loading…